Op deze 520 loten tellende veiling (410 vonden een koper) lag de nadruk op superieure 19de eeuwse kunstvoorwerpen.

 Lot 28
Paar gedekte, eivormige vazen op voet.
Deels goudgehoogd ’Sèvres-porselein’.
Beslag en voet in vuurverguld, deels gehamerd brons.
H.: 110 cm

                                          res.: € 12000

Lot 177
André Plumot (1829 – 1906)
Jong verliefd herderskoppel voor de hoeve.
Paneel.
Getekend en gedateerd ’André Plumot/ 1899’.
43 x 64 cm
res.: € 10000

Een gedekte wapenschild-vaas naar een model van Kändler uit 1741-42 (lot 16) dat oorspronkelijk als geschenk voor Louis XV was bedoeld, stond in de vitrine aan 6/8000€ maar ging vlot het dubbele (13000€). Twee uitzonderlijk hoge (h.: 110cm) gedekte eivormige vazen op voet in ’Sèvres’-porselein haalden bijna evenveel (lot 28, 12000€). Aan belangstelling voor kwaliteitsvolle meubelen bleek absoluut geen gebrek: zo ging een klein buffetje Napoleon III 2700€ (lot 59) en een met getinte schildpad ingelegd hoger buffet, vlot 9000€. Een virginaal uit de 18de eeuw verkocht aan 4000€ (lot 71) terwijl een Hollandse 19de eeuwse vitrine (lot 88) 3300€ afgehamerd werd. De kopers in de zaal ondervonden best druk van vnl. Russische WebCast-bieders die antiquiteiten uit de 19de eeuw beconcurreerden. Zo veranderde een driedelig schouwgarnituur (lot 91, est.: 2/2500€) voor 4400€ van eigenaar, een paar in verguld montuur gevatte Imari-vazen (lot 96, est.:3/4000€) ging voor 6800€ de deur uit en een imposante kartel met ’Boulle’-inlegwerk (lot 110) 7500€. Een ander driedelig schouwgarnituur Cie.des Bronzes (lot 119), geschat rond 5000€ klom al snel naar 8500€. Andere kartels en schouwklokken veranderden van eigenaar voor 5400€ (lot 106), 4400€ (lot 109), 2800€ (lot 121) en 3800€ (lot 125). Verrassend, ook antieke tapijten scoorden goed: een Sarouk (lot 509) ging 4000€ en een Ghum (lot 512) 3400€.

Lot 280
Denys Pierre Puech
’La Sirène’.
Brons. H.: 79,5 cm
res.: € 8600

Lot 16
Gedekte wapenschild-vaas.
H.: 85 cm
res.: € 13000

Liefhebbers van bronzen sculpturen uit de 19de eeuw vonden hun gading bij een materniteit van Henri-Honoré Plé (lot 193, 3600€), een ’mounted falconer’ van Pierre-Jules Mène (lot 202, 10000€), een liggende ivoren Cleopatra (lot 204, 3400€), een ’Fantasia arabe’ van E.A.Lanceray (lot 205, 4600€) en een bruin gepatineerde ’Inspiration’ van Eugène Marioton (lot 270, 2700€). Het was echter een ’Sirène’ van Denys Pierre Puech (lot 280) die de verzamelaars helemaal overstag liet gaan. De brons van de Franse beeldhouwer, die zijn eigen museum oprichtte in Rodez, bekoorde een liefhebber aan 8600€, hetzij ruim het dubbele van de schatting. Andere prijzen nog: A.P.A. Massoulle (lot 294, 2400€), E.Boisseau (lot 295, 4500€) en A.E.Carrier-Belleuse (lot 297, 2400€).

Ook de Romantische schilderijen hielden flink stand: een landschap van Van Gobbelschroy, gedateerd 1847, ging weg aan 3200€ terwijl een imposant danstafereel in Goes pal in de schattingsvork viel (lot 45, 9000€). Andere prijzen: een paar paneeltjes van Van Deventer (lot 46, 3600€), een portret aan John Opie toegeschreven (lot 48, 2600€), een paar havengezichten van Antonie Waldorp (lot 130, 3000€), Hollandse stadsgezichten van Adrianus Eversen (loten 131, 132/ 2800€, 4800€) en een anoniem Hollands riviergezicht (lot 135, 3000€). Een zijdezacht hoevegezicht met verliefd herderskoppel, in 1899 op paneel geschilderd door André Plumot (lot 177), bekoorde een liefhebber in de zaal aan een forse 10000€ terwijl een imposant liggend naakt van de vrij onbekende Jean-Denis Antoine Caucannier uit 1884 over de telefoon wegging aan 18500€ (lot 178). Voor Paul La Boulaye’s vrouwen bestond eveneens grote internationale interesse: diens bacchante uit 1904 (lot 179), geschat rond 4000€ ging bijna het dubbele (7500€) terwijl een ’oosterse schone met tamboerijn’ (lot 47), een doek uit 1892 met een schatting rond 8 à 10000€  na een lang telefonisch duel beslecht werd voor een indrukwekkende 40000€.

Voor werk van Vincent De Vos (lot 214, 3400€), Léon Huber (lot 215, 1800€), J.H.Condamin (lot 231, 2600€), Ch.Petit (lot 235, 3000€) en Edward Portielje (loten 243, 245/ 4500€, 8000€) was er stevige interesse, niet in het minst vanuit de Verenigde Staten.

In de afdeling zilver en juwelen stippen we nog een monumentaal zoutvat aan (lot 350) dat wegging aan 2200€, iets meer haalde een zilveren dienschaal (lot 341, 2300€) en een paar 18de eeuwse kaarsenhouders (lot 376, 3800€) deden nog beter. Piaget uurwerken dan: een dameshorloge Piaget (lot 390) verkaste aan 1700€ terwijl herenpolshorloges Van Cleef (loten 394, 397 en 399) resp. 1900€, 1800€ en 2500€ waard bleken. Een armband in wit goud bezet met saffieren (lot 421) maakte iemand gelukkig aan 3000€.

Lot 483
Paar tempelvazen.
H.: 90 cm
res.: € 7500

Afsluiten doen we met Asiatica. Hier ook dezelfde vaststelling die al enkele jaren opgang maakt: zeldzame verzamelobjecten verhuizen terug naar land van oorsprong. Zo verkocht een reeks van 12 ivoren figuren uit begin 1900 (lot 426) 6000€, ging een set van drie oude Wijzen vlot 4800€ (lot 436), haalde een groep met schapendrijvers (lot 450, est.: 1500€) drie keer de schatting (5000€), een keizer en keizerin (lot 457, h.:55cm) 4200€, een grote Vrouwelijke Onsterfelijke (lot 460) en een bebaarde samoeraïkrijger (lot 461), 6400€ en 5200€.

Lot 178
Jean-Denis Antoine Caucannier (1860 – 1905/06)
Liggend naakt in het bos. Doek.
Getekend en gedateerd ’D.Caucannier 1884’.
100 x 200 cm
res.: € 18500

On this February sale, most light was shed on high end 19th century pieces. From 520 items offered for sale, about 410 found a new owner. A rare armoured vase, after a Kändler model from 1741-42 (lot 16), easily doubled its estimate and ended at 13000 euros. Collectors in the room had to compete with ardent bidders online, mainly from Russia, especially when it came to bronzes. A mantle piece (lot 91) was sold for 6800 euros, whereas a majestic Boule clockwork (lot 110) ended at 7500 euros and a pair of mounted vases (lot 96) at 6800 euros. A ’mounted falconer’ by Pierre-Jules Mène (lot 202) was sold to a dealer on the phone at 10000 euros. But it was the ’Sirène’ by Denis Pierre Puech (lot 280) that set fire to the sale when it was hammered at 8600 euros. The same eagerness to buy was shown when paintings from the same period appeared on the block. A 1899 panel by André Plumot (lot 177) went to an amateur in the room for no less than 10000 euros, whereas a reclining nude by the fairly unknown artist Jean-Denis Caucannier (lot 178) left the block for a stunning 18500 euros. The most fought for and sought after piece of the sale however was a towering depiction of an oriental lady with tambourine by Paul La Boullaye (lot 47), as it was carried away by a bidder on the phone at a breathtaking 40000 euros.

 Lot 28
Pair of vases.
Bronze and porcelain.
H.: 110 cm

                                  res.: € 12000

Lot 177
André Plumot (1829 – 1906)
Romantic scene.
Panel. Signed and dated ’André Plumot/ 1899’.
43 x 64 cm
res.: 10000

Lot 178
Nude in the woods. Canvas.
Signed and dated ’D.Caucannier 1884’.
100 x 200 cm
res: 18500