De interesse voor een paar 18de eeuwse Delftse kruidenpotjes (lot 14, € 8500), een wijnkruik uit Rouen (lot 13, € 3200), een hen met vijf kuikentjes naar Chinees Famille Verte model (lot 16, € 4800) en een Antwerpse siroopkan met ‘a foglie’ decor (lot 1, € 3600) uitte zich in vanaf de start van deze klassieke winterveiling rond ‘Oude Meesters en Antiquiteiten’ in meer dan behoorlijke resultaten.

Een laat 16de eeuws wandtapijt uit Brussel of Enghien (lot 38) haalde € 5000. Bij de dinanderie stippen we een Mechelse vijzel van Petrus van den Ghein aan (lot 66), afgehamerd aan € 4600. Een miskelk, getekend Armand Bourdon (1818-1903), geschat rond 500 verzesvoudigde dan weer haar schatting (lot 82, € 3600) terwijl een 19de eeuwse Hanau-‘tankard’ (lot 80), € 4500 waard bleek. Een staande man met baret, naar 16de eeuws model, geschat rond 800/1000, verkocht aan een drievoud (lot 51, € 3000). Dezelfde prijs bleek een 19de eeuws Japans strijdharnas waard (lot 204). Iets minder bleek een retabelfragment met voorstelling van Het Laatste Avondmaal (lot 47, h.: 19.5, res.: € 2800).

Oude Meesters
Een paar midden 17de eeuwse portretten van de jong gestorven Zeeuwse schilder Karel Slabbaert (lot 19) verkochten aan € 8000, evenveel als een uit de omgeving van Abraham van den Tempel (1622-1672) situerend meisje ten voeten uit in gele satijnen jurk (lot 21). Een kopie van het portret van Marie-Antoinette, vereeuwigd door Vigée-Le Brun, haalde op haar beurt (lot 24) € 4500 en liefhebbers voor bloemstillevens boden tot voor een stenen cartouche met bloemen-en vruchtenguirlande uit de omgeving van Joris Van Son (lot 26) € 5500. Een bloemstilleven in Chinese vaas en papegaai op entablement met een oude toeschrijving aan Simon Hardimé (lot 28), geschat 500/750, werd toegewezen aan een vijfvoud. Een eigentijdse kopie van een piëta van Gerard David (lot 117) bekoorde een amateur die er € 3000 voor veil had, € 3600 werd de prijs voor een Heilige Familie uit de omgeving van Nicolas Poussin (lot 120).
Een anoniem ‘Bij de dorpsdokter’ (lot 208) ging weg aan € 3650 terwijl een copie naar Tiziano Vecellio met voorstelling van ‘Danaë’ (lot 213) verkocht aan € 2200. Naast werk van Eustache Le Sueur (1616-1655) (lot 220, € 4000) was het ook het uitkijken naar een uitzonderlijk groot doek, eertijds met toeschrijving aan Jan Van Goyen (120 x 86 cm) met voorstelling van een typisch weids landschap met figuren bij watermolen onder grote eik (lot 36). Het doek ging € 10000.

Andere resultaten: Alexander Adriaenssen (lot 27, € 3800), Michael Angelo Immenraet (lot 221, € 3800), Marten De Vos (lot 118, € 3400).

Romantiek
Van de twee werken van Jos Schippers op deze avondveiling vond ‘Le renard chez la cigogne’ (est.: € 8/10000) een nieuwe eigenaar die er € 13000 voor veil had (lot 295). Een paneel, getiteld ‘Une marchande de bric-à-brac’ uit 1868, van A.H.B.Korff bleek € 5500 waard (lot 302) terwijl een zicht op Amsterdam van Klinkenberg (lot 387) voor € 12000 van de hand ging. Een slapende amor in marmer van Richard James Wyatt (lot 324) liet op zijn beurt ook een mooie € 13000 noteren.

Voor het overige vergeten we ook niet het resultaat voor een Franck-buffet (lot 427, res.: € 9500).
In de afdeling Antiek noteerden we voorts een paar eivormige en gedekte vazen op voet in deels goudgehoogd ‘Sèvres’-porselein (lot 278, res.: € 5500) en een brons van Auguste Moreau (lot 331) ging voor € 3200 weg. Aziatische liefhebbers vonden hun gading bij een schenkkan van het ‘Cadogan’-type (lot 399, res.: € 1200) en gingen even gretig voor een paar achtkantige cornetvazen (lot 407, € 4800). Een paar gedekte potiches in Japans Arita porselein (lot 419, h.: 90) veranderden van eigenaar voor € 4400 terwijl voor een staande Quan’in (lot 421, est.: 600/800) meer dan een tienvoud geboden werd (res.: € 8500).

Werk op papier
In de veiling ‘Turn of the century’, waar de focus dit keer lag op werk op papier en uitgaven vanaf 1880 tot 1940 uit o.m. de bibliotheek van de bekende Gentse letterkundige Adolf Herckenrath, werden enkele zeldzame uitgaven uit de generatie ‘Van Nu & Straks’ gepresenteerd: Karel van de Woestijne (Het Vaderhuis, lot 1006, € 1700), Stijn Streuvels, Herman Teirlinck (Verzen, lot 1003, € 850) en natuurlijk een volledige verzameling van het roemruchte tijdschrift, toegewezen aan € 1000 (lot 1000).

Voorts was er een eerste selectie uit een buitenlandse bibliotheek met enkele zeldzamere uitgaven van auteurs als Francis Picabia (lot 1071, € 1000), Paul Eluard,Tristan Tzara, Aleksei Kruchenykh: ‘The Large Glass and Related Works. Volume Two’ door A. Schwarz over Marcel Duchamp (lot 1151) ging € 4400 terwijl diens ‘Bouche-Evier’ (lot 1152) € 3700 waard bleek. Voorts interesse voor de vier proefdrukken van ‘Bezette Stad’ door Oscar Jespers (lot 1147, € 2600) en zeldzame lino’s van Jozef Peeters (lot 1144, € 2200) of Karel Maes (lot 1146, € 1800. De volledige collectie afleveringen van het humanitair-expressionistisch tijdschrift ‘Ruimte’ werd dan weer afgehamerd aan € 2000 (lot 1016). Bieders online lieten zich evenmin onbetuigd: de prenten van Jan Mankes (lot 1133, € 1300), Kandinsky (lot 1135, € 1600) en Der Sturm (lot 1137, € 2000) bewezen dat de markt voor avant-garde grafiek gezond is.

Bij de tekeningen waren Eugeen van Mieghem (lot 1121, € 2200) en Gaston Bertrand (lot 1130, € 2000) vermeldenswaard.