resultatenlijst

Op 11 en 12 december lag het accent op klassieke kunst met aandacht voor schilderijen en sculpturen van de 16de tot de vroege 20ste eeuw. Doeken en panelen van of toegeschreven aan Vlaamse Meesters passeerden de revue in een aangepast en eigentijds kader van antieke 17de en 18de eeuwse meubelen, antiquiteiten en toegepaste kunsten. Het werd een opvallend goede veiling met veel hoge biedingen voor kwaliteitsvol antiek.

Uitkijken was het naar een ‘grauwtje’ van Adriaen van de Venne (lot 70, est.: 5/6000 euro) dat haar schattingsprijs meer dan verdrievoudigde (18000 euro). Een groot vanitas-bloemstuk van een zekere ‘Elers’ (lot 61, est.: 15/20000 euro) vond echter geen koper, een ander (anoniem) bloemstilleven uit de 17de eeuw ging wel weg aan 8500 euro (lot 60). Een paneel aan Hans III Jordaens toegeschreven (lot 114) haalde 6500 euro terwijl voor een anoniem Antwerps landschapsschilderij (lot 53) 6000 euro geboden werd. Interesse bestond er ook voor een ‘Vos belaagd door kat’ toegeschreven aan Frans Snijders (lot 56, hamerprijs 12800 euro). Andere resultaten: een aan Domenico Zampieri toegeschreven ‘Sibylle’ (lot 273, 8000 euro) en een paar portretten van de 18de eeuwse Montmorency (lot 275, 6700 euro).

Een ‘Mechels popje’ van ca. 1520 met voorstelling van de heilige Barbara (lot 79) verkocht aan 11000 euro. Evenveel animo bestond ook voor de antiquiteiten uit de 18de en 19de eeuw met enkele fraaie opbrengsten voor een 18de eeuws Oudenaards wandtapijt (lot 216, 8500 euro) en enkele Duitse ‘tankards’ (loten 172, 173 en 174), resp. verkocht aan 7800 en telkens 5000 euro. Een triptiek in (deels) beschilderd ivoor (lot 165, est.: 3500/4500) verdubbelde de schatting (hamerprijs 8400 euro), een halfreliëf in ivoor met een klassieke Romeinse scène (lot 169) veranderde van eigenaar voor 2800 euro en een figuur van een Perseus (lot 171) voor 2200 euro. Verrassen deed ook een vermoedelijk Duits kistje ingelegd met ivoor (lot 184). Het kleinood, in de catalogus geschat rond 2000 euro ging vlot 15000 euro.

Een imposante beeldengroep van Charles Vanderstappen (lot 405), ‘Na de jacht’, ging dan weer de deur uit aan 8500 euro terwijl een uit de ateliers van Giocchino Varlese (lot 392) afkomstig ‘David met het hoofd van Goliath’ voor 4000 euro afgehamerd werd.

Bij de meubels beland deed bij meer specifiek de Spaanse tafels lot 190 het het best (3000 euro). Een ‘vargueno’ (lot 194) belandde ook netjes binnen de schattingsvork (9000 euro) terwijl de verrassing verscholen lag bij de opbrengst van een imposante ‘beeldenkast’ uit de 17de eeuw. De Vlaamse Renaissance beleefde een kleine revival met een mooie 20000 euro hamerprijs (lot 21) bij een schatting van 5000/6000 euro. Ook een driedelig eetkamerensemble (lot 504) deed het beter dan verwacht (lot 504, 10200 euro), bescheidener ging een door Enrico Tomasso getekende console (lot 570, 4400 euro) weg.

Andere prijzen het archiveren waard: Guido Philipp Schmitt (lot 386, ‘Hercules verslaat de Hydra’, 7500 euro), Alfred Aloyisius Smith (lot 461, een geanimeerd landschap, 9500 euro), Frans Jochems (lot 514, struisvogel, brons, 10200 euro), Adolf Chwala (lot 454, landschap, 6000 euro).

Een laatste keer in de veiling verraste de opbrengst van een stilleven van de ‘Chinese Van Gogh’, Sadji. Het doek, geschat rond 6000 euro klom uiteindelijk naar 43000 euro (lot 489) en verhuist opnieuw naar China.

Bij de Werk op Papier-sessie van woensdag 12 december noteerden we mooie opbrengsten voor een ‘Zakkennaaister’ van Eugeen Van Mieghem (lot 1343, 10000 euro), voor een ‘liggende panter’ van animalier Albéric Collin (lot 1344, 5000 euro), voor een aquarel van Sadji (lot 1328, 7500 euro) en voor een exemplaar van Szyk, ‘Statut de Kalisz’ (lot 1263, 8000 euro).