Op de 700-loten tellende burgerveiling van 13 en 14 februari 2012 werden mooie resultaten geboekt voor antikwiteiten en schilderijen. Een kleine verzameling 18de eeuws Delfts polychroom aardewerk werd fel bevochten in de zaal tegen de internetbieders. Een kort verslag met prijzen (excl. commissie 22/26%).

        Lot 16
                            Paar campanavormige vaasjes. Delfts blauw.
                  Gemerkt W=DA, 18de eeuw.
               14 x 11 cm (x 2)
               resultaat.: 2600 €

  Lot 51
Paar koeienterrines.
Gemerkt AK (De Witte Ster),
1762-1774.
14 x 16 x 13 cm (x2)
resultaat.: 2400 €

Remarkante prijzen vielen te noteren voor zeldzame paren Campana-vaasjes (lot 16, 2600€), eendenterrines (lot 5, 4600€), muiltjes (lot 13, 2600€), koeienterrines (lot 51, 2400€) en botervlootjes (lot 79, 4100€). Een éénorig gedekt kruikje weduwe David Kam, geschat rond 750€ haalde vlot 4000€ (lot 6), een tabaksdoos (lot 12) ging weg aan 2600€ en een aardbeiencoupe (lot 24) bleek ook het dubbele van de estimatie waard (2200€). Voor een paar ovale plaques (lot 48) en een vogelkooi-plaque (lot 52) werd resp. 2500€ en 2600€ geboden. Een zeldzaam intact gebleven spaarpot (lot 56) ging 1400€, een zakhorlogestaander (lot 58) 1900€ en een schrijfstel 3700€ (lot 80).

                                    Lot 79
                                      Paar ronde botervlootjes Delfts ’doré’.
                                           Naar voorbeeld in Meissen-porselein.
                                   18de eeuw.
                                         5 x 13 cm (x2)
                                    resultaat.: 4100 €

                    Lot 80
                    Schrijfstel. Delfts aardewerk.
                       16 x 19 x 14 cm
                   resultaat.: 3700 €

Antieke meubelen: een 19de eeuws kabinetje (lot 118) haalde vlot 6000€ terwijl een ander, vermoedelijk Indo-Portugees stuk van rond 1800 (lot 134), geëstimeerd rond 3000/4000 de schatting meer dan vervijfvoudigde (16600€). Ook voor de toegepaste kunsten, zoals schouwgarnituren in brons, blijft de interesse groot: een Second Empire stuk naar Thomire (lot 168) verkocht aan een ronde 10000€ terwijl een Louis XVI-stijl schouwgarnituur uit de Napoleon III-periode, getekend ’Denière Paris’ 18000€ werd afgehamerd (lot 169, est.: 6/8000€).

Andere resultaten: A.Carrier-Belleuse (lot 190, 5000€), buste van een Romeinse keizer (lot 203, 9500€), paar miniatuurschermen in Chinees ivoor (lot 325, 2400€), een Vrouwelijke Onsterfelijke (lot 340, 2800€) en een schaakspel (lot 346, 4600€). Romantische en Belgische Meesters: De
Braekeleer (lot 89, 3200€), E.Portielje (lot 249, 5000€), A.Musin (lot 286, 5200€), Max Carlier (lot 362-363, 4800€) en F.Mortelmans (lot 366, 4400€).

                 Lot 134
                   Kabinet op voet.
                   Gezwart hout, schildpad.
                    Regency tijdperk.
                             77,5 x 78 x 38 cm
                      resultaat.: 16600 €

        Lot 169
         Driedelig schouwgarnituur.
          Rode marmer, vuurverguld en bruin gepatineerd brons.
 Wijzerplaat ’Denière Paris’ (1775-1866).
        H.: 66 cm
   resultaat.: 18000 €