Met de nadruk op de 19de en 20ste eeuw opende het huis Bernaerts het najaarseizoen. Een chronologisch overzicht van de driedaagse met behaalde hamerprijzen (excl. commissie 22/23%).

Romantiek
Op de maandagavondsessie stond de midden tot laat 19de eeuwse kunst in de spotlight, een momenteel ons inziens onterecht in de kunstmarkt over het hoofd geziene periode.

Toch bleek voor ‘Onweerswolken boven Toscane’, een doek van Henri Voordecker uit 1823 € 5000 geroepen te worden, iets minder dan voor een klein stalgezicht van Eugène Verboeckhoven (lot 16, res.: € 5500) en verdubbelde ‘Landarbeid’ van Henri Houben uit 1889 haar schatting (lot 119, res.: € 11000). Twee maritieme achterglasschilderingen van Petrus Cornelis Weyts brachten resp. € 2200 (lot 8) en € 2800 (lot 9) op terwijl een ‘Turfsteker’ van Isidore Verheyen (lot 123) verraste door de schatting zowat te verzesvoudigen (6500). Een Thomire milieu-de-table uit de Restauration periode, geschat rond € 2/3000, ging aan meer dan een drievoud weg (€ 9600).

Lot 92 Pierre Philippe Thomire (1751-1843)

​Art Déco, Modern & Design

Uit de Art-Déco periode ging ‘Extase maternelle’, van Georges Minne, afkomstig uit de voormalige galerie Georges Giroux dat in 1927 reeds schitterde op de ‘Exposition d’art belge moderne’ in Stockholm een mooie € 20000 (lot 208).

Uit de voormalige verzameling van ex-minister van Staat, dhr. Van Dievoet, kwam ook een intrigerend portret van Jakob Smits (lot 214, res.: € 1500), een doek van Evarist De Buck (lot 251, dat onverkocht bleef) en een zomers Leielandschap van Albert Saverijs (loten 253, res.: € 5000). Bijna € 10000 werd geboden voor een ‘Zomers bosgezicht’ van Leon De Smet uit 1914 (lot 279, res.: € 9500) en een liefhebber van het historische werk vond zijn gading bij een voorontwerp van het imposante drieluik dat zich in het Parijs Quai d’Orsay bevindt, ‘La Conférence d’Algésiras’ (1906) van de hand van Charles Fouqueray (lot 215, res.: € 1400).

Lot 214 Jacob Smits (1855-1928)

In de na-oorlogse periode was het Roger Raveel die de kroon spande. Diens ‘Op wandel’ van ca. 1968-72 (lot 316) ging boven de verwachte schatting (res.: € 17000), net als een sculptuur van rijzende ster Sofie Muller. Haar ‘Me & I’ uit 2003, in gepolijst aluminium, verkocht aan € 2800 (lot 350). Andere resultaten: Ysbrant (lot 311, res.: € 4000), Guy Van Bossche (lot 323, res.: € 3200), Joseph Ongenae (lot 329, res.: € 2400), Kabinda (lot 294, res.: € 2200).

In de afdeling Design ging een set van zes stoelen van Nakashima (lot 528) € 8000, een LC2-driezit (geschat rond € 1600/2000) € 5400 en een Utö-tafel van Axel Heinar Hjorth (lot 504) € 5000. Een bureau met ladeblokken van Belgisch icoon Jules Wabbes haalde iets meer dan € 5000 (lot 870-573) terwijl voor een LC2-tweezit (van Le Corbusier) € 3600 diende betaald.

Lot 528 George Nakashima (1905-1990)

De volledige resultatenlijst vindt u hier.