Het seizoen werd ingezet bij Bernaerts met een veelzijdige kunst-en antiekveiling waarin een 800-tal loten op twee dagen onder de hamer werden gebracht. Een kort overzicht met hamerprijzen (excl. 22% of 26% commissie).

alle resultaten klik ‘600-772

Liefhebbers van Europees ivoor (17de tot 19de eeuw) lieten zich terecht verleiden door een fraaie collectie waarin zowel edeldames als bedelaars, triptiekjes uit Dieppe en plaques met mythologische voorstellingen de aandacht vroegen. Zo werd een paar achtkantige reliëfs (12 x 8.5cm) van Francis Van Bossuit (lot 106) aan 7500 euro toegewezen terwijl een deels gepolychromeerde Johannes de Doper (lot 126, h.:18cm) 3300 euro waard bleek. Een neorenaissance ‘humpen’ in ivoor ging ook vlot het dubbele van de schatting (lot 127, 2600 euro), net als een driedelige Duits groepje met luitspeler (lot 128, 2300 euro). Op een ‘rattenvanger van Hamelen’ werd geboden tot 2000 euro (lot 133) en om een jonge Diana (lot 145, h.: 33cm) in huis te halen diende men tot 3800 euro te roepen.

Ook andere antiquiten verkochten vlot met aandacht voor Chinees porselein. Een dikbuikige vaas K’ien Long (lot 511) ging 6200 euro, een Famille Rose bordje (lot 518), geschat rond 800, werd aan een viervoud toegewezen en ook een kegelvormige Jia Qing-vaas verdrievoudige de estimatie (lot 536, 4800 euro). Een paar Chinese sculpturen in brons (lot 591), geschat rond 500 euro liepen na 43 biedingen zelfs uit tot een forse 6000 euro.

Een paar vroeg 19de eeuwse marmeren bustes van Apollo en Artemis – zelden in paar aangeboden – bleken 13000 euro waard (lot 174, h.: 82cm). Een paar ‘Sèvres’-vazen (lot 206) veranderden voor 5000 euro van eigenaar en een rond theetafeltje in koper, brons en porselein (lot 213) voor 4200 euro. Een paar vierarmige muurapplieken in vuurverguld brons (lot 305) verkochten aan 3800 euro, een bronzen Louis XVI-stijl schouwgarnituur uit de Napoleon III-periode (lot 316) aan 6000 euro en een maquette van een ‘S.S.Koophandel’-stoomboot uit 1911 (lot 297) aan 4600 euro.

Bij de schilderijen bleek interesse te bestaan voor mooi fauvistisch werk van Jehan Frison. Zijn ‘Naakt’ uit 1920 (lot 672) werd aan 3600 euro afgehamerd terwijl een ‘Repasseuse’ uit 1913 aan 4200 euro werd afgeslagen. Andere prijzen: Hervé (lot 755, 3600 euro), Charles Verlat (lot 239, 6500 euro), Jan Ruyten (lot 166, 5200 euro), Alfred Stevens (lot 240, 5000 euro), Gerard (lot 243, 5400 euro) en Edward Portielje (lot 263, 5500 euro). Een grote ‘Adam en Eva’ van Verlat bleef onverkocht.

Tot slot nog twee mooie resultaten voor meubelwerk uit de ateliers Franck: een vitrine en een kabinet, beide uit de Art Déco-periode en belegd met schildpad (loten 712 en 708) vonden nieuwe eigenaars aan resp. 8000 en 21000 euro.