Een handschrift van P.C. Boutens, ‘Een boek voor Wout en Daniël’ uit 1893-94 (lot 1003) verkaste naar een nieuwe privé-bibliotheek aan € 3700, enkele fraai ingebonden luxe-ex. van dezelfde haalden in lot € 1100 (lot 1004), haast dezelfde prijs die geboden werd voor Roland Holsts handschrift van ‘De Afspraak’ (lot 1011, res.: € 1200). W.F. Hermans’ blijspel in drie bedrijven, ‘De hemelvaart der dwaze maagden’ veranderde van eigenaar voor € 3400. Voor Claus’ ‘De Blijde en Onvoorziene Week’, met de in aquarel gehoogde illustraties en kaft door Karel Appel werd € 1400 geboden (lot 1017) en de volledige set van het tijdschrift Gard Sivik (lot 1018) verkocht aan € 1000.

Het was echter in het segment ‘Tekeningen’ dat de hoogste biedingen van de namiddagsessie te noteren vielen. Zo haalde een kleine aquarel van Pierre Alechinsky (lot 1184) uit 1978, met een estimatie rond € 2/3000 vlot € 7000. Studietekeningen van Eugeen Van Mieghem bleken zoals steeds ook vlot van de hand te gaan (loten 1115-1129) met lot 1130 (‘Rustende havenarbeider’) als best verkopend (res.: € 6000). Een mooi Henri Lebasque-blad verdubbelde ook haast de schatting (lot 1135, res.: € 5600) terwijl een titelloze gouache van René Guiette uit 1941 (lot 1149) € 6000 toegewezen werd. Er werd ook uitgekeken naar het resultaat van het ontwerp in potlood, gouache en aquarel van Henri Cassiers voor de iconische Red Star Line (lot 1114). De kleine tekening uit 1898 waarmee de kunstenaar zijn carrière bij de lijn inzette (en die 25 jaar zou duren), geschat rond € 1200 ging bijna aan vier keer de schatting naar een liefhebber (res.: € 4400). € 3800 bleek dan weer een uit 1920 gedateerde aquarel van Adolf Uzarski (lot 1139) waard.
Andere tekeningen: Guy Vandenbranden (lot 1156, res.: € 3600), Paul Van Hoeydonck (lot 1157, res. € 3000), Walasse Ting (lot 1179, res.: € 3000), Frans Masereel (lot 1134, res.: € 1700).

Lot 1157 Paul Van Hoeydonck (°1925)

Bij de Prenten vielen behoorlijke prijzen te noteren voor James Ensor (loten 1048-1061). Diens ‘Zelfportret’ uit 1886 (lot 1053) verkocht aan € 2000, ‘Le meuble hanté’ uit 1888 (lot 1049) aan € 1700 en ‘La musique rue de Flandre’ (lot 1050) aan € 1400. In de naoorlogse periode stippen we ‘Throwing three balls in the air to get a straight line (best of thirty-six attempts)’ van John Baldessari uit 1973 aan (lot 1268, res.: € 4800), een editie ‘Ways and Means’ van Allen Jones (lot 1248, res.: € 3000) en een cut-out van Pavlos Dionyssopoulos (lot 1194, res.: € 1500).

De volledige resultatenlijst vindt u hier.