Begin mei wordt een veilingdriedaagse gehouden met focus op Oude Meesters. Naast enkele trouvailles (w.o. een belangrijke
Rubens-tekening) worden tijdvakse antiquiteiten, meubilair en sculpturen aangeboden uit de 16de tot de 19de eeuw. Een overzicht.
catalogus in pdf

Rubens
Een jaar tijd was er nodig om duidelijkheid te krijgen omtrent een dubbelzijdige tekening met voorstelling van een studie van een Arabische
ruiter te paard en ruiters ruggelings gezien. De 17de eeuwse handgeschreven toeschrijving ‘van dyck’ werd door menig vorser in
twijfel getrokken, maar het was uiteindelijk mevrouw Anne-Marie Logan in New York die de knoop doorhakte en het werk definitief aan Peter-Paul
Rubens toeschreef, iets wat even later bevestigd werd door het Rubenianum. Haar bewijsvoering was drievoudig. Primo, de thematiek van
Arabieren met tulband komt nergens in de literatuur omtrent Antoon Van Dijck voor. Secundo, er zijn tekeningen van Rubens bekend waar hij
hetzelfde papier gebruikte, meer bepaald die uit zijn Italiaanse beginperiode en - last but not least - het typische ‘bruin’ week af van
de meer donkere schakering bruin dat Van Dijck placht te gebruiken. Een trouvaille van formaat dus die, mede door de zeldzaamheid van de
gebruikte techniek (penseel op papier) en de oorspronkelijkheid van het thema (en dus niet ontleend aan een Italiaans voorbeeld) aan een
schatting van 300-500000 euro onder de hamer komt.

Rubens-vondst in de persAtv
Het Laatste Nieuws
Gazet Van Antwerpen
De Morgen
Het Nieuwsblad
De redactie.be
Vtm
Kanaal z
Weltkunst online
Artdaily
Staalkaart

Brueghel I & II
Uit een verzameling uit de Antwerpse Kempen komt een kleine maar uitgelezen verzameling siervoorwerpen uit de 16de en 17de eeuw. De
verzamelaar specialiseerde zich in de aanschaf van kleine koperen paneeltjes waarvan dat van Jan I Brueghel het op een na belangrijkste
stuk uit de veiling is. Het boslandschap met reizigers op landweg is voluit getekend en gedateerd 1611 en wordt geschat tussen 400 à 500000
euro. Van Jan II Brueghel komt er ook een verrassing. Diens ‘Christus als tuinman’ hing jaren in een Antwerpse collectie als zijnde ‘Anoniem
Zuidelijke Nederlanden XVII’, maar werd recent door dhr. Klaus Ertz gerepertorieerd als een samenwerking tussen Artus Wolffaert en Jan II
Brueghel. Van Hans Bol tot slot is er een fijn koperen tondo met voorstelling van een oudtestamentische scène in landschap, in de
catalogus rond 60 à 80000 euro.

Siervoorwerpen
Meerdere superieure zilveren verzamelobjecten uit de Antwerpse en Hollandse Gouden Eeuw komen uit dezelfde verzameling. Bij deze “objets
de vertu” zijn er o.m. een uitermate zeldzaam ‘uilenbekertje’ uit 1547 (est.: 30/40000 euro) en een kokosnootbeker van rond dezelfde periode
(est.: 20/30000 euro). Een kleine maar uitgelezen collectie glas-en zilverwerk wordt tevens aangeboden naast ivoren artefacten en een
verzameling oude pijpen van internationaal niveau.

Voorts sieren religieuze en profane beeldhouwwerken de catalogus naast een midden 16de eeuws wandtapijt met initialen ‘BB’, 17de eeuws
meubilair en tal van schilderijen op doek en paneel.

Expo: donderdag 28, vrijdag 29, zaterdag 29 april en zondag 1 mei van 10 tot 18u.