Veiling ‘Closing Time’

In onze Closing Time veiling, van 4 t/m 9 december, zijn de catalogi weer enorm gevarieerd en uitgebreid. Van een sessie voor strips, over oude meesters, antiek en exquise 16e- en 17e-eeuwse albast, tot 20e- en 21e-eeuwse moderne kunst van o.a. Rinus Van de Velde of Kati Heck.

Op maandag 5 december starten we de veiling ‘Closing Time’ met de Oude Meesters (na afsluiting van de zondagmatinée Strips) waaronder een zeldzaam werk van de bij noodnaam gekende Meester met het Goudbrokaat wordt gepresenteerd aan € 10000-15000 (lot 280). Uit de Haute époque komen enkele uitzonderlijke houten sculpturen aan bod terwijl de 16de- en 17de gerepresenteerd worden door een fraaie collectie van zo’n acht Mechelse reliëfpaneeltjes in albast in originele vergulde kader waarbij vooral een voorstelling van ‘De Judaskus’ (lot 271) opvalt door haar grootte. Een uitzonderlijke tentoonstelling rond ‘Albast’ vindt trouwens plaats in Museum M.

Lot 268 - Albast Tweede helft 16de eeuw

Richting de 20ste eeuw, gaat deze veiling van start met een zeldzaam bronzen beeld van Maurice Bouval (1863-1916), getiteld ‘Ophelia’ van omstreeks 1900 (lot 504, est.: € 5000-6000). Het luik 20ste-eeuwse schilderkunst omvat schilderijen zoals ‘Eva’ (1948) van Rik Slabbinck, een impressionant doek van 160 op 87 cm dat onder meer een plek had op de veertiende Venetiaanse Biënnale in 1948, afkomstig uit de collectie Van Goidsenhoven (lot 525, est. € 5000-6000) en een oriëntalistisch werk van Maurits Van Saene (lot 526).

Een klein maar uitermate interessant ensemble van vijf kunstwerken zal o.m. gepresenteerd worden op dinsdag 6 december. Een groot sculptuur van Jean-Michel Folon (lot 565), twee typische werken van Rinus Van de Velde (loten 578-579), een bronzen ‘Cercle’ uit 1994 van Bruno Romeda (lot 525) en een groot doek van Kati Heck (lot 555) zullen deze sessie wellicht domineren.

Lot 504, Maurice Bouval
Lot 504, Maurice Bouval
Lot 579, Rinus Van de Velde
Lot 579, Rinus Van de Velde

De veiling Werk op Papier op en 9 december start op haar beurt met enkele oude drukken (w.o. ‘Kleyne en Beknopte Atlas, of Tooneel des Oorlogs in Europa’ van Ratelband, lot 1046, est. € 10000-12000) maar de nadruk zal ook in deze sessie liggen op de 20ste eeuw.

Loten 1102 - 1107, Maurits Escher

Zo zijn enkele uitermate zeldzame prenten van de vermaarde Nederlandse kunstenaar Maurits Escher een grote blikvanger. Ze komen ook uit het voormalige bezit van een neef van Escher, waardoor de herkomst onbetwistbaar is.

Het gaat om de prenten ‘Scanno’ (1930) (lot 1102, est.: € 4000-6000), een straatgezicht uit het gelijknamige dorp in de Abruzen, ‘Drie Werelden’ uit 1955 (lot 1105, est.: € 12000-16000), ‘Orde en Chaos’ uit 1950 (lot 1104, est.: € 10000-15000) en vooral de legendarische prent ‘Waterval’ uit 1961 (lot 1106, est.: € 12000-16000). Deze laatste mag gerekend worden tot een van de meest iconische beelden uit de gehele 20ste-eeuwse kunstgeschiedenis. Hiervan een exemplaar kunnen aanbieden uit de eerste oplage op 70 stuks, is dan ook heel uitzonderlijk. Tenslotte is er ook nog een fragment van een kleurenhoutsnede op zijde die Escher louter voor zijn dichte familie maakte en waar in de literatuur vrijwel geen spoor van terug te vinden is (lot 1103).

KIJKDAGEN
30 november – 4 december (10u – 18u)

CATALOGI
Op 18 november komen de live veilingen online via deze link.

VEILINGEN
zondag 4 december 15u: Strips(loten 1 – 247)
maandag 5 december 14u: Kunst & Antiek (loten 250 – 422)
dinsdag 6 december 14u: Kunst & Antiek (loten 500 – 611)
woensdag 7 december : geen veiling (wegens evenement)
donderdag 8 december 14u: Werk op Papier I (loten 1000 – 1224)
donderdag 8 december 19u: Werk op Papier II (loten 1400 – 1560)
vrijdag 9 december 14u: Werk op Papier III (loten 1600 – 1687)
vrijdag 9 december 16u: Werk op Papier IV uit de archieven Jan Hoet (loten 1688 – 1805)

Contact
info@bernaerts.be
+32 3 248 19 21

Adres
Verlatstraat 18
2000 Antwerpen

Parkeren
Er is een laad-en loszone voor onze deur in de Verlatstraat, of u kan parkeren in één van de ondergrondse parkingen vlakbij: parking Kooldok of Steendok (op 5 min wandelafstand).

BIEDEN
U kan op vier verschillende manieren een bod uitbrengen:

1. In onze zaal Platform, Verlatstraat 18, Antwerpen
U ontvangt een biednummer na registratie aan de balie, vanaf half uur voor start van de veiling.
Indien wij nog geen kopie van uw identiteitskaart mochten ontvangen, gelieve deze op voorhand te bezorgen via info@bernaerts.be.
Commissie = 22%
2. Online: u kan een ‘prebid’ instellen of u kan ‘live’ online mee bieden tijdens de live veiling zelf.
Er zijn 3 online platformen die u hiervoor kan gebruiken: Bernaerts LiveInvaluable of Drouotonline.
Hou er rekening mee dat u zich minstens vijf uur voor aanvang van de veiling dient te registreren.
Tijdens de veiling meldt  u zich aan  met uw inlog-gegevens en kan u de biedingen live volgen en uw bod plaatsen wanneer u wil.
Commissie = 28%
Na registratie kan u ook bieden via de app ‘Auctioneers Bernaerts Live’, te downloaden via de app-store.
3. U kan een schriftelijk bod doormailen naar info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling.
De veilingmeester probeert uw lot aan een zo voordelig mogelijke prijs te verwerven.
Commissie = 22%

4. U kan een telefonische bieding aanvragen via info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling.
Eén van onze medewerkers belt u op tijdens de veiling om live mee te bieden.
Commissie = 25%