Op de ong. 880 loten-tellende kunstveiling van maandag 5 en dinsdag 6 december vonden er 660 een nieuwe bestemming. Een kort verslag met hamerprijzen (excl. 22 of 25% commissie).

               Lot 176
Alexandre Joseph Scaron (1788 – 1850)
Stilleven met rozen, tulpen, appel, druiven,
hazelnoten en pruim op entablement.
Paneel. Getekend en gedateerd 1846.
48 x 41 cm
resultaat.: 2600 €

Lot 42
Frans Wouters (1612/14 – 1659)
toe te schrijven / à attribuer
Bacchanaal in bosrijk landschap.
Koper.
68 x 85 cm
resultaat.: 16000 €

Oude kunst
Een aan Erasmus II Quellinus toe te schrijven koperen paneel met ‘Andriërs’ veranderde voor 16000 € (lot 42) van eigenaar. Een ander paneel, van Palamedes Palamedesz (lot 42a) belandde eveneens recht in de schattingsvork (7000 €). De recente ontdekking van Catharina I Ykens trok jammer genoeg geen kopers aan.
Een groot doek met pauw, kippen en konijn van David De Coninck (lot 58) had meer succes, het werk ging weg aan 16000 €. Een werk uit de entourage van Michiel I Coxcie (lot 37) hamerde af aan 5000 €.
Toegepaste kunsten uit hetzelfde tijdsbestek vonden vlot kopers: een getekend Mechels ‘albastje’ (lot 88) verdubbelde de schatting (3200 €), een 16de eeuwse koperen doopschotel (lot 214) verkocht aan 2200 € terwijl een 17de eeuwse spiegel in schildpad (lot 144) 3400 € geveild werd. Een paar terracotta bustes van rond 1700 afkomstig uit de Zuidelijke Nederlanden (lot 380-381) verkochten aan 8000 €.

         Lot 337
Driedelig schouwgarnituur verguld brons.
Wijzerplaat getekend ’Denière/ Paris’.
60 x 65 x 27 cm (H.: 82cm)
resultaat.: 17500 €

Lot 533
Emile Eisman-Semenowsky
(1857 – 1911)
Oosterse schone. Paneel.
Getekend.
36 x 26.5 cm
resultaat.: 5000 €

19de eeuw
Amateurs van het 19de eeuwse schilderwerk boden vlot voor werk van De Noter (lot 188, 4200 €), Victor Marais-Milton (lot 184, 4000 €), Louis Robbe (lot 171, 4600 €) en Scaron (lot 176, 2600 €). Een in een imposante lijst gevatte tondo naar Rafaël (lot 212) bracht dan weer 3200 € op. Vijfduizend euro werd geroepen voor een oosterse schone, gepenseeld op een mahoniehouten paneel door Eisman-Semenowsky (lot 533). Een bronzen sculptuur van Itasse (lot 359) haalde vlot 6000 €, een neerhof met kuikentjes van Piet Van Engelen (lot 445) 2200 € en één met kippen van Henri Schouten (lot 431) 2300 €. Ook schouwstukken in brons bleken gegeerd: zo ging een driedelig garnituur, getekend Denière (lot 337), aan het dubbele van de schatting de deur uit (17500 €) en haalde een Parijse schouwklok, getekend Filon (lot 352A) 4700 €, bijna drie keer de verwachte prijs. Een neorenaissance vergulde pendule verkaste aan 5600 € (lot 334), een Louis XVI-stijl garnituur aan 2700 € (lot 325) en één uit de Napoleon III periode aan 2200 € (lot 343). Onverkocht bleef echter een dikbuikige Yong Zheng vaas (lot 356). Een driedelige Meissen groep bleek 5200 € waard (lot 272), met een estimatie rond 1000 € een aardige opsteker. Een Berlijnse punchbowl bleek dan weer voordelig (lot 275, 2100 €) terwijl een paar Sèvres-vazen (lot 286) 3000 € waard bleken.

         Lot 468
Paar vazen. Chinees porselein.
Jia Qing periode
H.: 60cm
resultaat.: 15000 €

Lot 509
Penseelbeker. Ivoor.
Chinees werk.
21 x 10.5 cm
resultaat.: 4600 €

Asiatica
Aziatische klanten kochten online, via telefoon en in de zaal Chinees erfgoed. Een paar zeskantige vazen uit de Jia Qing-periode (lot 468), 60 cm hoog, stonden geschat 4 à 6000 € maar bereikten na enkele minuten bijna een viervoud (15000€). Ivoren objecten scoorden eveneens hoog: een twee-orige driepootvaas (lot 487) hamerde af aan 4000€, een bescheiden geschat ivoren figuur (h.:24, lot 483) haalde een ronde 2500€ en een Kanton juwelendoos deed zelfs nog beter (lot 488, est.: 600/800€, res.: 3400€). Het was echter een kleine penseelbeker die de kroon spande: het kleinood versierd met een vijfklauwige draak, geschat rond 250/375€, ging uiteindelijk de deur uit aan 4600€ (lot 509).