8 & 9 juni: Here comes the sun-veiling, resultaten

De vijf beste resultaten van de afgelopen ‘Here comes the Sun’-veiling situeren zich mooi in de vier verschillende categorieën: Oude & Moderne Meesters, Design en Werk op Papier.

Een imposante staanlamp van Jos Devriendt (lot 368, res.: € 14000) torent zo uit boven de best behoorlijke resultaten uit de Design-sessie. Zo blijven de tweedeurskastjes (loten 263-282, res.: € 700/750/stuk) of een Japanse garderobe (lot 283, res.: € 2600) van Cees Braakman gewild, net als de gekende ‘Orange Slice’ Pierre Paulin-fauteuils (lot 286, res.: € 1600).

De vierde beste hamerprijs kwam toe aan een indrukwekkend vel van Dan Van Severen (lot 1348). De tekening in houtskool uit 1974, met een lichtblauwe zweem van aquarel, afkomstig uit de collectie van criticus Karel Geirlandt stond geschat rond € 4/5000 en verdrievoudigde vlot deze estimatie (res.: € 15000). Andere tekeningen van o.m. Niki de Saint-Phalle (lot 1350, res.: € 11000), Giulio Paolini (lot 1346, res.: € 7500) en vooral Jean Brusselmans deden het tevens erg goed. Van deze laatste werd een goed gedocumenteerde ‘Nature morte aux harengs’ aangeboden, een aquarel uit 1947 met een schatting van € 5/7500 die deze op haar beurt eveneens bijna verdrievoudigde (lot 1119, res.: € 13000). Liefhebbers boden ook gretig op oude grafiek (lot 1038, Rembrandt, res.: € 5000) en moderne prenten en edities waarbij de stukken van Luc Tuymans (lot 1289, res.: € 2800) en Panamarenko (loten 1212 en 1322, resp. € 3500 en € 9500) zoals vanouds het meest gegeerd bleken.

De bronzen medaille ging naar een anoniem paneel in het segment van de Oude Meesters (lot 40, res.: € 22000), en ook de hamerprijzen voor klassiek antiek waren meer dan bemoedigend. Zo veranderde voor € 5200 een Ile-de-France Maria met Kind (lot 5) van eigenaar, ging een Rijnlandse Madonna van ca. 1340-50 aan € 11000 weg en verrasten een aan € 600/800 geschat Italiaans portret (lot 46) om aan € 9500 te verkopen en een zeldzaam Delfts 60-tegeltableau (lot 82) aan € 12000. € 5400 bleek een vroeg 15de-eeuwse driepootkan dan weer waard (lot 32).

De twee beste resultaten uit deze lenteveiling kwamen toe aan de Modernen. € 32000 werd geroepen voor een titelloos, uit 1987 daterend doek van Philippe Vandenberg (lot 305) en met € 40000 verdubbelde het ‘Interieur met uitzicht op tuin’ uit 1920 van Frits Van den Berghe haar schatting (lot 224). Eer kwam ook toe aan de architect-kunstenaar René Heyvaert. Diens ‘mail art’ verkocht vlot (loten 316 & 317, resp. € 2400 en € 3000), net als een tekening (lot 1347, res.: € 3600) en een assemblage (lot 315, res.: € 6400).