Op de eerste veiling van het herfstseizoen vond zo’n 71% (448 van de 629 loten) een nieuwe koper waarvan 16% via WebCast. In deze klassieke burgerveiling gingen liefhebbers op zoek naar interessante stukken uit de 17de eeuw tot de Art-Déco periode. Hieronder een kort chronologisch verslag met hamerprijzen (excl. 22% commissie in de zaal, 26% online).

Een anoniem 17de eeuwse ‘Lachende Democritus’ verkocht aan 5500 € en ook eigentijds meubilair vond aftrek. Een 18de eeuws K’ien Long terrine-tje in de vorm van een varkenskop (lot 432), geschat rond 750€, bracht de nodige animo in de zaal wanneer na een lang telefonisch duel het kleinood uiteindelijk aan een impressionante 10000€ afgehamerd werd. Uit de 19de eeuw stippen we enkele behoorlijke panelen aan van I.J.Van Regemorter (lot 86, 4000€), Léon Brunin (lot 93, 3000€), J.F.Schutz toegeschr. (lot 161, 2400€) en A.Musin (lot 165, 2800€). Enkele doeken van 20ste eeuwse meesters als G.Colsoulle (lot 185, 2600€), Charles Boom (lot 169, 2600€), Frans Mortelmans (lot 212, 2600€) en de eerder onbekende Herman Moerkerk (lot 575) werden tevens geapprecieerd. Van deze laatste stond een charmant geborstelde compagnie vrienden uit de interbellum-periode geschat rond 1000€ maar nodigde een liefhebber uit om er uiteindelijk aan 6600€ mee op stap te gaan. Een zuiders havengezicht van de postimpressionist Paul Leduc (lot 602) overschreed de hoogste schatting (8600€) en een kleine églomisé van Floris Jespers (lot 611) veranderde van eigenaar voor 4000€. Bij de antiquiteiten vielen voorts een paar in vuurverguld montuur gevatte eivormige vazen uit Tours (?) (lot 231) op (3600€), een driedelig schouwgarnituur (lot 260, 3800€) en een zeldzame astronomische skeletklok toegeschreven aan Hubert Sarton (lot 264, 18000€) daar waar ook een paar lage buffetkasten (lot 312) vlot van de hand gingen (4200€). Dezelfde prijs werd geboden voor een Chinees pronkkabinet (lot 314, 4200€). Een Amsterdamse scheepjesklok (lot 287) tikte af op een ronde 10000€, d.w.z. de laagste schatting, terwijl bronzen sculpturen van J.-L.Grégoire (lot 334, 3200€), A.E.Carrier-Belleuse (lot 340, 4200€) en A.M.Du Passage (lot 342, 2800€) tevens met gemak een nieuwe eigenaar vonden.

Andere prijzen: een set van vier stoelen en twee armstoelen aan A.P.Dupain toe te schrijven (lot 397) werd toegewezen aan 2500€, een paar kegelvormige gedekte vazen in Chinees Famille Rose (lot 427) aan 2800€, een paar rechthoekige in Chinees cloisonné (lot 460) aan 3800€ en een vaas van Charles Crépin naar Catteau (lot 512) aan 2500€.

Lot 264
Astronomische skeletklok.
Messing. Empire tijdperk.

50,5 x 26 x 12 cm

resultaat: € 18000

Lot 168
Charles Boom
Op het strand.
Doek op karton.

23.5 x 30 cm
resultaat: € 1300

Nieuw is dat Bernaerts vanaf september zgn. ’Silent Sales’ organiseert waarbij tegen de klok zal worden geveild. De veilingmeester wordt m.a.w. voor een bepaald aantal en soort kavels het zwijgen opgelegd. Ook krijgen de onverkochte items van 9 en 10 september gedurende 48u een tweede kans op deze ’online aftersale’. De commissie bedraagt voor deze veiling, die afloopt op 19 september, bedraagt 30%.