Op de lenteveiling met het accent op Oude Meesters en Antiquiteiten vielen mooie prijzen te noteren in diverse segmenten.
Zowel tableaux uit de 17de eeuw als toegepaste kunsten uit de 19de eeuw vonden snel aftrek aan prijzen die de schattingen overstegen tot verveelvoudigden.

Een overzicht met hamerprijzen (excl. 22%).

Een klein paneeltje vrij naar Van Cleve haalde vlot 3800 euro (lot 56) en een Aanbidding naar Rubens 4500 euro (lot 59), mooi midden de schattingsvork. Een portret toegeschreven aan Frans Pourbus (lot 118) ging weg aan 6000 euro terwijl een damesportret van Jan Van Ravesteyn (lot 146) 7500 euro waard bleek. Een Heilige Cecilia (lot 145), toegeschreven aan Francesco Giovanni Gessi of Michele Desubleo verdrievoudigde haar schatting om als duurste kavel uit de veiling naar het buitenland te gaan aan 29000 euro. Andere resultaten: omgeving Willem Key (lot 66, 5500 euro), atelier Rubens (lot 67, 7500 euro), Pieter Wouwerman (lot 352, 3000 euro).

Geruststellende vaststelling: de antieke meubelen hebben klaarblijkelijk hun ondergrens bereikt want zowat 90% van het 17de en 18de eeuws meubilair vond een nieuwe thuis: zo ging een Renaissance vijfdeurs 4800 euro (lot 72), een Hollandse 2400 euro (lot 77), een Hollands kabinet (lot 412) zelfs 8500 euro, een monumentale ‘Apostelschrank’ (lot 418) 6000 euro en een beschilderd kabinet van rond 1800 (lot 241) 8400 euro. Een Franck bureel (lot 477) stelde evenmin teleur en werd verkocht aan 17000 euro, een ‘Boulle’-salontafel (lot 481) aan 2600 euro en een Louis XIV kartel (lot 514) aan 3600 euro.

66
Willem Key (1515/20-1568)
Heilig Maagschap van Maria. Paneel.
122 x 97 cm
RESULTAAT: 5.500 €

145
Francesco Giovanni Gessi (1588 -1649),
toegeschreven
Heilige Cecilia. Doek.
 60 x 40 cm
RESULTAAT: 29.000 €

535
Henri De Smeth (1865 – 1940).
In het wachtlokaal. Paneel.

Getekend en gedateerd 1888.
58 x 73 cm
RESULTAAT: 7.900 €

418

’Apostelschrank’. Notelaar.
247 x 226 x 80 cm

RESULTAAT: 6.000 €

19de – 20ste eeuw

Antieke voorwerpen uit de 19de eeuw droegen de interesse weg van internationale handelaars en verzamelaars. Een 11-delig Louis Philippe theeservies in ‘Sèvres’-porselein, geschat tussen 5/6000 euro verdrievoudigde haar schatting om weg te gaan aan 17000 euro (lot 340). Vier neogotische piekkandelaars, geschat rond 400 euro deden bijna vijfmaal zo goed, een grote siervaas in marmer en brons (lot 508) werd afgeklopt aan 8600 euro en een Louis XIV kartel (lot 514) behaalde 3600 euro.

340
Theeservies, elfdelig.
Sèvres-porselein.

In originele kist.
RESULTAAT: 17.000 €

369
Petro Saltini (1839 – 1908)
’Il giornale’.
Doek. Getekend.
Verzameling F.Nieberding
 60 x 85 cm
RESULTAAT: 16.000 €

Ook 19de eeuwse tableaux vonden een nieuwe thuis. Zo werd een Caféruzie van Leon Dansaert (lot 364) beslecht aan 3000 euro, een schaakspel van Gerard Portielje eindigde op een mooie 18000 euro (lot 368) en Petro Saltini’s ‘Giornale’ werd afgehamerd aan 16000 euro (lot 369). Een groot trompe-l’oeil schilderij van Joseph Tonneau (lot 373) verdubbelde de estimatie met een hamerprijs van 7500 euro, een ‘brief’ van Oliver Rhys (lot 379) deed nog beter om verkocht te worden aan 8000 euro. Een marine van Louis Verboeckhoven (lot 424) haalde 4000 euro en bleef daarmee even onder de schatting. Beter deed dan weer de jong gestorven Kapelse schilder Evert Larock (lot 439) wiens ‘Bateau blanc’ 2800 euro haalde. Veel interesse ook voor een wachtzaal (Red Star Line ?) van de in 1907 blind geworden Antwerpenaar Henri De Smeth (lot 535). Het doek ging snel van 3000 naar 7900 euro. Een akwarel met zicht in Delhi van M.L.Menpes (lot 533) bleek 2300 euro waard (sch.: 500/750).

Andere prijzen: een ‘amida niorai’ (lot 590) haalde 4200 euro, een uil in Weens brons (lot 654) 1700 euro, een Antwerps
mosterdvaatje uit de 18de eeuw (lot 711) 2600 euro, een Daum coupe (lot 752) 2200 euro. Een klein laat 17de eeuws Wan Li ‘pannekoek’bord (lot 18) ging, geschat 350/450 euro weg aan 2000 euro terwijl ook een grote midden 18de eeuwse Sinceny aardewerken kruik (lot 38) haar schatting verdubbelde (3000 euro). Een albasten Madonna (lot 150) haalde 2400 euro, een ivoren Christus (lot 170) 3200 euro en een notenhouten van rond 1500 7500 euro (lot 187). Verrassen deed tot slot een vermoedelijk 16de eeuwse piekkandelaar (lot 246). Geschat rond 500 euro werd het stuk afgehamerd aan 7800 euro.

493
Paar urnevormige kaarsenhouders.
Louis XVI periode
H.: 32

 RESULTAAT:700 €

508

Grote urnevormige siervaas.
Marmer en brons.
41 x 48 cm

RESULTAAT: 8;600 €