Op de omvangrijke, ruim 2000 loten tellende veiling, werd het derde beste totaalresultaat behaald sinds 2007.

Bij de schilderijen uit de 17de en 18de eeuw werd een imposante keukenscène, toe te schrijven aan Adriaan Van Utrecht (lot 804) verkocht aan 18000 €. Een portret van Aert Pietersz. (lot 802) werd afgehamerd aan 7000 €. Iets meer bleek een paneel van Jacob De Wit waard (lot 829, 7500 €) terwijl een allegorisch kopertje van Jan Van Kessel (lot 830) wegging voor 12000 € (lot 830). Andere resultaten: Anoniem (lot 835, 4000 €), E.Quellinus omg. (lot 846, 4000 €), M.Van Dorme (lot 852, 4400 €), J.Des Rousseaux (lot 852, 2600 €).

Mechelse albast.

940

Antwerps kabinet.

  RESULTAAT: 13.000 €

Dat de interesse voor het antieke meubel en eigentijdse toegepaste kunsten (terug) stijgende is, bleek uit de resultaten voor Mechels albast, Delftse tegels en Italiaans aardewerk. Een lot van 13 tegels met voorstelling van dieren haalde 2600 €, daar waar een grote verzameling van ong. 200 stuks, afkomstig uit een afgebroken hoeve uit het Meetjesland (lot 606), geschat rond 750 €, snel naar 5600 € klom. Een vierkante tegel uit Urbino bekoorde een liefhebber aan 4200 € (lot 580). Albast ging weg aan resp. 4000 (lot 622) en 2400 € (lot 625). Een retabelfragment van rond 1530 haalde dan weer vlot bijna het dubbele van de schatting (lot 621, 10000 €) en een heilige Catharina uit de 16de eeuw verkocht aan de bovenste schatting (lot 626, 5000 €). Dat de bodem voor antieke meubels bereikt is bleek eveneens op deze veiling: een eiken schapraai, geëstimeerd rond 4000 €, verkaste aan 6200 €, een Engels eiken buffet, geschat rond 1500 €, verkocht aan 4000 €. Een Hollandse pendule van rond 1750, uit de ateliers van Adriaen d’Baghijn, verpulverde haar schatting (2500/3750 €) om af te klokken aan 14000 € (lot 924). Een Antwerps kabinet in schildpad werd afgehamerd aan 13000 € (lot 940).

1040A
ALBERIC COLLIN
Jachtluipaard. Brons.
Getekend. Gieterij Valsuani
49 x 29 x 16
  RESULTAAT: 36.000 €

998
JEAN RAOUX, omgeving
De lectuur. Doek.
81 x 64,5
  RESULTAAT: 26.000 €

Ander geruststellend nieuws: kwaliteitsvolle antiquiteiten blijven gegeerd, net als romantische schilderijen. Zo gingen tableaux van Portielje onder de hamer voor resp. 4200, 5600 en 8000 € (loten 996, 1001, 1006). Een interieur met twee meisjes, toegeschreven aan Jean Raoux (lot 998) verkocht aan 26000 €, bij een schatting van 8/10000 €. Voor een ingetogen zichtje te Putte van F.Lamorinière (lot 902) bleek een liefhebber 3800 € veil te hebben.

Bij de bronzen beelden werd dan weer heftig geboden voor de animaliers Albéric Collin en Albert Baggen. Van Collin waren een chihuaha (lot 1039), een superieur jachtluipaard (lot 1040A) en dito dromedaris (lot 1040B) goed voor resp. 13000, 36000 en 32000 €. Een meesterlijke ‘Taquinerie’ van de Borgerhoutse beeldhouwer Baggen verdubbelde op zijn beurt de schatting (lot 1040) om geveild te worden aan 15000 €. Een werk naar Pio Fedi werd afgehamerd aan 15000 €.

804

       ADRIAEN VAN UTRECHT (1599 – 1652)
toe te schrijven aan
Keukentafereel met slager een everzwijn
slachtend met hert, wild, groenten en
een jonge vrouw met fruitmand.
Doek. retouches.

 195 x 232 cm
  RESULTAAT: 18.000 €

1040

ALFRED LAMBERT BAGGEN (1862 – 1937)

‘Taquinerie’
Brons, donkerbruine patina, tand in ivoor.
Getekend ‘a.Baggen’.
Originele rode marmeren sokkel.
H.: 87 x 60 cm

  RESULTAAT: 15.000 €