Ga naar de inhoud

2 juni: De Grote kunstveiling voor Ercoland

Update: behaalde prijzen

Met trots presenteerde Ercola, in samenwerking met veilinghuis Bernaerts, op 2 juni een selectie meesterwerken voor een uitzonderlijke veiling. De kunstwerken waren genereus geschonken door een buitengewone lijst van hedendaagse topkunstenaars die Europa’s grootste en meest historische kunstenaarshuis Ercola samen met u willen redden van een publieke verkoop. Hieronder vindt u de hamerprijzen. 

Fred Bervoets (€ 11.000), Luc Tuymans (€80.000), Guy Vandenbranden (€7.500), Dennis Tyfus (€ 8.500), Anne-Mie Van Kerckhoven (€8.500), Kris Martin (€6.100) , Guy Van Bossche  (€10.000), Marius Ritiu (€18.000), Filip Vervaet (€6.500), Tom Volkaert (-), Peter Aerts (€8.000), Karsten Krogh-Hansen (€4.500), Fran Van Coppenolle (€5.000), Fleur De Roeck (€2.500), Philip Lovric (€6.500), Jan Decleir (€9.500), Larsen Bervoets €4.000), Joan Bonnemaison (€ 5.000), Koen van den Broek (€8.000), Kati Heck (€8.000).

Dinsdag 2 juni 2026

  • 17:00 – 20:00 uur: Preview Expo van alle kunstwerken
  • 20:00 uur stipt: Aanvang Live Benefietveiling.
    Bar open van 17u-20u en na de veiling (tot 22u).

Catalogus

De volledige catalogus is hier beschikbaar. 

Telefonisch meebieden

Wilt u tijdens de veiling telefonisch meebieden? Stuur ten laatste dinsdag 2/02 voor 17u een e-mail naar onthaal@bernaerts.be om een telefonische lijn te verkrijgen.

Let op: Dit is een exclusief live evenement. De veiling is niet online te volgen via een livestream of internetplatform.
Voorwaarden: Betaling enkel mogelijk via overschrijving.

Adres
Verlatstraat 20
2000 Antwerpen

Het doel

De ingezamelde gelden worden rechtstreeks ingezet om Ercola, een van Europa’s grootste en oudste kunstenaarshuizen in de Antwerpse Wolstraat, te redden. Dit iconische 17e-eeuwse godshuis wordt op 4 juni 2026 door de stad Antwerpen (AG Vespa) openbaar verkocht.

Ercola vormde de afgelopen 50 jaar de vitale thuisbasis voor iconen als Ferre Grignard, Wannes Van De Velde, Ann Salens, Nicole van Goethem, Jan Decleir, Dennis Tyfus en oprichter Jean Block. Om Antwerpen te beschermen als een levende kunststad waar nieuwe generaties makers kunnen groeien, moet deze unieke plek permanent gevrijwaard worden.

Vandaag hebben 40 interdisciplinaire en multigenerationele kunstenaars er hun atelier. Zij willen de site, samen met geëngageerde burgers, via een sociale coöperatie aankopen. Meer dan 900 burgers kochten inmiddels een aandeel of verstrekten een lening, wat al € 850.000,00 opbracht. De opbrengst van deze veiling is de cruciale eindsprint om het minimale doelbedrag van € 1.300.000,00 aan eigen middelen te verzamelen.

De kopers verwierven dus niet alleen een uniek topstuk voor hun collectie, ze vormden ook de onmisbare hefboom voor het definitieve behoud van 40 kunstenaarsateliers, exporuimten, een historische binnentuin voor de stad, solidaire woonunits en een sociaal restaurant – voor de eeuwigheid verankerd in de coöperatie Ercoland.