Ga naar de inhoud

3 – 4 februari Live veiling

Contrast, ‘de collectie die niet mocht worden verkocht’

“Oh neen, dat houden we bij” (J. Bruynseraede, oprichter Contrast)

Johan Bruynseraede en zijn team stellen al bijna 50 jaar hoogwaardig en eigenzinnig design voor uit eigen collectie.

In al die jaren in het prachtige pand in de Antwerpse Riemstraat – de originele ‘Vischmyn’ – gebeurde het wel eens dat het voorgestelde stuk net niet helemaal paste bij het ontwerp. Prompt werd er dan een nieuw stuk besteld.
Want het Contrast-credo is helder: “Als het niet 100% is, doen we het niet”.

Wat er gebeurde met het andere, niet gekozen designstuk? Dat hielden ze bij. Te mooi om weg te doen.
Tot nu.

Van 22 t.e.m. 25 januari en van 29 t.e.m. 2 februari zijn zo meer dan 600 designstukken, objecten, tapijten, verlichting en accessoires te bekijken, in het veilinghuis (kant Museumstraat 25) én op een steenworp ervan verwijderd, nl. op de Vlaamse Kaai 35-37 (ex-Divani showroom).

Verwacht u aan klinkende namen als Maarten Van Severen, Piero Lissoni, Jasper Morrison, Claire Bataille & Paul Ibens, Rei Kawakubo, Eero Saarinen, Angelo Mangiarotti, Martin Margiela, Fritz Hansen (voor Poul Kjaerholm) en Philippe Starck om er maar enkele te noemen.

Op 3 en 4 februari veilt Bernaerts dit geheel, live in de veilingzaal in Verlatstraat 18.
Er is tevens een Timed online veiling die loopt van 16 januari t.e.m. 5 februari 2026.

Het worden zalige, unieke dagen voor design liefhebbers.
En lastige voor Contrast.

Live veiling
3 – 4 februari
telkens om 14u
Locatie: Verlatstraat 18, 2000 Antwerpen

Catalogus
online vanaf 16 januari

Timed online veiling
van 28 januari tot 5 februari

Kijkdagen 
22 – 25 januari 10-18u
29 januari – 1 februari 10-18u
op twee locaties:
1. Museumstraat 25, 2000 Antwerpen (kleine stukken)
2. Vlaamse Kaai 35-37, 2000 Antwerpen (grotere stukken)

Afhaaldata
Ophaling enkel op afspraak en na betaling enkel
van 10 tot 20 januari, elke werkdag van 10-12/13-17u,
uitzonderlijk ook op zaterdag 14 januari van 10 tot 13u.

Bieden
U kan op vier verschillende manieren een bod uitbrengen:

  1. In onze zaal Platform, Verlatstraat 18, Antwerpen.
    U ontvangt een biednummer na registratie aan de balie, vanaf een half uur voor de start van de veiling.
    Commissie = 28%
  2. Online: u kan een ‘prebid’ instellen of u kan ‘live’ online mee bieden tijdens de live veiling zelf.
    Er zijn 3 online platformen die u hiervoor kan gebruiken: Bernaerts Live of de app ‘Auctioneers BernaertsInvaluable of Drouotonline 
    Tijdens de veiling meldt u zich aan en kan u de biedingen live volgen en uw bod plaatsen.
    Commissie = 30%
  3. Plaats met uw Bernaerts account een schriftelijk bod via de online catalogus, of mail het kooporder naar info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling. De veilingmeester probeert uw lot aan een zo voordelig mogelijke prijs te verwerven.
    Commissie = 28%
  4. Vraag met uw Bernaerts account een telefoonlijn aan via de online catalogus of mail uw telefonische bieding door via info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling. Eén van onze medewerkers belt u op tijdens de veiling om live mee te bieden.
    Commissie = 28%