Op 9 juni vond een veiling plaats met prachtige stukken  op het gebied van geaquarelleerd werk van Willy Vandersteen en een belangrijk aantal antiquarische strips in topstaat.

In de beginjaren van zijn carrière als kunstenaar heeft Willy Vandersteen regelmatig de penselen gehanteerd om mooie waterverfschilderijen te maken. Veelal voor zijn eigen plezier, maar in de periode 1939-1946 heeft hij ook een stuk van zijn stripproductie rechtstreeks op de tekenplaat ingeschilderd.  Denken we maar aan die prachtige composities die hij realiseerde voor het weekblad Le Petit Monde in het jaar 1946. Maar ook zijn reeksen voor het weekblad Bravo ! zoals Simbat de Zeerover en Tori (1943-44) werden vaak geaquarelleerd.  Na 1946 komt hij nog nauwelijks toe aan het gebruik van kleur in zijn oeuvre. Zijn stripproductie wordt dermate groot dat hij zich moet beperken tot inkt op papier.  Alleen de voorbereidende schetsen voor een nieuw verhaal en de kleurindicaties voor de covers maakt hij soms nog in kleur.  Het is pas wanneer hij zijn laatste grote serie Robert en Bertrand heeft overgeleverd aan Studio-medewerkers , dat er tijd vrij komt om zich terug te wagen aan het gebruik van verf.  Maar we schrijven dan al eind jaren ’70….  Vanaf dan maakt hij verschillende natuurzichten en romantische scenes uit verschillende historische periodes, uiteraard ook uit zijn geliefkoosde 16e eeuw, met Brueghel als voorbeeld.

Enkele behaalde hamerprijzen (excl. 23+4% commissie): een lot van tien ontwerpen in aquarel en potlood (lot 219) ging 1600€, Jerom in een roeibootje uit 1961 (lot 220) verkocht dan weer aan 3200€ terwijl het imposante Antwerpse redegezicht met galjoen (lot 222) vlot 4400€ opbracht. Een ’Breughelfeest’ (lot 223) behaalde dan weer 2200€, een bosgezicht scheerde langs de hoogste schatting (lot 227, 1200€), net als een ontwerp voor een kerstkaart (lot 228) dat afgehamerd werd aan 2800€. Andere prijzen van andere tekenaars: Merho (lot 193, 3000€/ lot 195, 1900€), Jozef Van Hove (Pom) (lot 199, 1100€), Karel Verschuere (met VDS) (lot 211, 1200€).

Bij de prestige-albums (in zeer goede of uitmuntende staat) citeren we vijf albums goed voor 1400€: ’Rodeo’ van Lucky Luke (lot 240), ’De Koning Drinkt’ (lot 241), ’Prinses Zagemeel’ (lot 242 en lot 243) en De Stalen bloempot (lot 245). 1000€ haalden ’Lambiorix’ (lot 244), ’De Lachende wolf’ (lot 247) en ’De ijzeren schelvis’ (lot 251). Een goed (tot zeer goed) gequalifieerde ’Rikki en Wiske’ (lot 266) vond dan weer aan 2300€ een nieuwe thuis. Grote uxe-edities verkochten ook vlot tussen 300€ en 800€ (loten 369-380).

Het totaal van deze veiling bedroeg een kleine 100.000 €.

Willy Vandersteen
Jerom in roeiboot.
Aquarel.
Getekend met opdracht.
res.: € 3200

Lucky Luke
Rodeo.
Eerste druk.
Uitzonderlijk mooie staat.
est.: € 1400