Op de openingsveiling van 8 en 9 februari werden 770 loten aangeboden waarvan er 700 een nieuwe eigenaar vonden, een verkoopcijfer van 91%. Het resultaat van deze kleine veiling met een divers aanbod van antiquiteiten, asiatica en schilderijen toont nogmaals aan dat de kunstmarkt in goede gezondheid verkeert.
Een kort overzicht met hamerprijzen (excl. 22% commissie)

In het segment antieke voorwerpen gingen 19de eeuwse ivoren Madonna’s (loten 41, 42) resp. 3400 en 3600 € terwijl ook gezonde interesse bestond voor antieke meubels, Delfts aardewerk en zilver. Zo behaalde een laat 18de eeuwse Ieperse koffiekan in zilver een mooie 7600 € (lot 519), een driedelig schouwgarnituur in brons 3200 € (lot 226), een vermoedelijk 17de eeuws kistje (lot 763) 2000 € en verpulverde daarmee de schatting. Een eiken commode met front in kruisboogvorm (lot 45) bleek 4600 € waard terwijl een vroeg 20ste eeuwse regulateur (lot 227) aan 3100 € wegging. Bij de schilderijen haalde een romantisch ‘naderend onweer’ van Ildephonse Stocquart, een paneel uit 1855 (lot 76) net geen 7000 €, een mooi ‘kolenveld’ van Rodolphe Wytsman (lot 93) verdrievoudigde haar schatting en werd afgehamerd aan 11500 €. Het was echter vooral bij de Aziatische voorwerpen dat de prijzen pas echt de pan uitswingden. Vier mooie Japanse kabinetten, ingelegd met ivoor en parelmoer van rond 1900 behaalden prijzen tussen 6200 en 7600 € (loten 139, 140, 153 en 154). Een bronzen wierookbrander (lot 162) behaalde 3500 € en een kegelvormige vaas in wit email haalde al snel 3400 €.

Een paar (bovenaan gerestaureerde) vazen, geschat tussen 1500/2000 € (H.:100 cm) gingen na een felle strijd tussen twee telefonische bieders 28000 € (lot 106), meteen de hoogste prijs uit deze burgerveiling. Ivoren netsuké, snuifflesjes en siervoorwerpen vonden eveneens gretig aftrek bij Belgische verzamelaars en internationale handelaars. Zo vertienvoudigde een visitekaartenhoudertje haar schatting (lot 303, 1000 €), gingen ivoren ‘kirins’, ‘okimono’s’ en andere typische artefacten weg aan prijzen tussen 100 en 700 €. Een 19de eeuwse gesculpteerde buffelhoorn uit de Qing dynastie tot slot haalde net geen 8000 €. Het stuk stond bescheiden in de etalage aan 750/1000 € (lot 443).

106
Paar vazen Chinees Kanton.
H.: 100 cm
RESULTAAT: 28.000 €

93
Rodolphe Wytsman (1880-1927)
Kolenveld bij hoeve.
  Doek. Getekend.
 100 x 134 cm
RESULTAAT: 11.500 €

519
Koffiekan. Zilver.
Ieper, 1783.
G.: 1646 g
RESULTAAT: 7.600 €

443

Gesculpteerde buffelhoorn.
H.: 47 cm
RESULTAAT: 7.800 €