Ga naar de inhoud

30 maart – 2 april 2026 Live veiling

They can’t cancel Spring
Modern vs. Classic

Kijkdagen: 26 t.e.m. 29 maart 2026, 10-18u

Catalogus online Live veilingen: 13 maart
Catalogus online Timed Online veilingen: 25 maart

FERNAND TOUSSAINT (1873-1956) ‘La croisière’. Est.: € 12000-15000
Veiling
30 maart, 19u |
They can’t cancel spring: A selection (Lot 1-61)
31 maart, 14u | Modern vs. Classic (Lot 100-402)
1 april, 10u | Works on Paper I (Lot 1000-1109)
1 april, 14u | Works on Paper II ( Lot 1500-1836)
2 april, 14u | Van Multatuli tot Brouwers (Lot 2000-2193)

Kijkdagen
26 t.e.m. 29 maart 10-18u.

Adres: Verlatstraat 18, 2000 Antwerpen

Concert

Zondag 29 maart, 15u.:
Nikolaas Kende
Info & Tickets

De 20ste en 21ste eeuw luiden de lente in bij Bernaerts.

Tijdens de veilingdriedaagse zullen zo’n 1000 schilderijen, beeldhouwwerken, tekeningen, bibliofiele uitgaven en toegepaste kunsten worden gepresenteerd.

Collectie Vanthournout, papier

Afkomstig uit één van België’s belangrijkste privé-verzamelingen komen een 100-tal kunstwerken onder de hamer. Naast enkele Emiel Veranneman ‘Osaka’-driezitten lichten we uit de collectie o.m. schilderijen uit van Maxime Van de Woestyne, Roger Nellens, Jan Burssens of nog Armodio. Het is echter in het segment Werk op Papier dat het merendeel geclusterd zit. Zo zijn er originele tekeningen van de Roemeen Horia Damian, Antoni Segui (met groot werk, vroege jaren 1970), de Engelse John Piper en tal van optical art-bladen van Miodrag.

De filosoof Thierry de Cordier, die net een solo had in Fondazione Prada in Milaan, is dan weer present met ‘Je suis le Monde’, een sculptuur uit de serie ‘Boules’, daterend uit 1988-92, gemaakt van zand, haren en olieverf (45 x 42 x 43 cm).

Uit dezelfde Nederlandse collectie stammen ‘Four American Artists’ en een ‘Stemhokje’ van Guillaume Bijl, een triptiek van Ulay & Marina Abramovic of nog twee werken van Michel François w.o. ‘Solitaire’ (uit 1990, afkomstig van Galerie Lumen Travo). Het conceptueel luik wordt afgesloten met een ‘Tombeau’ van Jan Vercruysse.

THIERRY DE CORDIER (°1954) 'Légume...' Je suis le Monde' (serie 'Boules'), 1988-89-92. Est.: € 60000-80000
ADO CHALE (1928-2025) Tafellamp, ca. 1970. Est.: € 6000-8000

Sculpturaal, na-oorlogs werk tekent even aanwezig op deze lenteveiling. Zo is er naast een bas-reliëf van Arnaldo Pomodoro een unicaat van Ado Chale uit de vroege jaren 1970 (in gelast koper met verlichting in agaatplaketten) en wordt uitgekeken naar maar liefst twee indrukwekkende ‘sculptuurmeubels’ van Ron Arad, ‘the man who transformed British design’ (the Guardian). Van diens ‘Blo Void I’ (Moermans-editie) wordt € 45/55000 verwacht, diens ‘B.O.O.P.’ uit 1998 in ‘spiegelglans gepolijst superplastisch opgeblazen aluminium’ werd gecatalogeerd aan € 60/80.000. Voorts is er plastisch werk van Koen Vanmechelen en Peter Rogiers.

ANTONIO SEGUI (1934-2022) Est.: € 6000-8000

Uit de 19de eeuw stamt een indrukwekkend fjordenzicht van de Noor Gunnar Berg, getiteld ‘Lofoten in den winter’, uit 1887 terwijl het voor de liefhebber van de geanimeerde Belgische kustscènes genieten is bij werk van Paul-Michel Dupuy (‘A la plage’), Frans Gaillard (‘La plage d’Ostende’) of nog Carl-Hermann Kuechler, die de dijk van Oostende penseelde. Uit dezelfde privé-verzameling presenteren we twee typische mahoniehouten panelen van Eugène Verboeckhoven (2), is er een wervelende jockeywedstrijd van Belle Epoque-kunstenaar en affichist Louis Icart en zijn er gelijkaardige stemmige doeken van Fernand Toussaint (‘La croisière’), Jean-Antoine Berthier (‘Verdwaald’, 1911), Jean de la Hoese (slaapkamerscène) of nog een zicht op de Venetiaanse lagune door Ad Bohm uit 1902.

In de Werk op Papier-sessie van 2 april veilen we het tweede deel van een voorname Antwerpse verzamelaar. Na het grote succes van de ‘Van Conscience tot Claus’-veiling van 4 december 2025, luidt de titel van deze veiling ‘Van Multatuli tot Brouwers’: niet minder dan 180 kavels voor de bibliofiel met opdrachtexemplaren van Multatuli, Nicolaas Beets, Frederik van Eeden, Herman Gorter, J.H. Leopold, Hendrik Marsman, Jan J. Slauerhoff …. Van deze laatste zullen we ook twee manuscripten aanbieden, hetgeen zo goed als nooit voorkomt.

Uit een andere Antwerpse verzameling komt een klein maar uiterst waardevol Elsschot-archief: tientallen originele foto’s tonen Elsschot te midden van zijn vrienden en familie, er is een origineel notitieboekje van de reclame-man Elsschot, maar bovenal, er is het originele manuscript van ‘Brief aan Walter’ uit 1921, én de originele brieven van Louis Paul Boon gericht aan Willem Elsschot.

ARNALDO POMODORO (1926-2025) 'Basso Rilievo', 1977. Est.: € 8000-10000

Van een andere orde en uit een ander tijdsgewricht is de adembenemende vierdelige atlas ‘Nieuwen Atlas Ofte Weereldt-Beschrijvinghe’, uitgegeven in Amsterdam bij Johannes Janssonius in 1652. Alle 362 kaarten werden in dit exemplaar met de hand ingekleurd en de delen zijn gebonden in orig. volle en vergulde perkamenten banden.

Bij de originele tekeningen die onder de hamer komen citeren we tot slot ronkende namen als Marlène Dumas, Walter Swennen, Joris Ghekiere, Constant Permeke, Marthe Wéry, J.J. Sempé of nog Ilse d’Hollander.

MICHEL SEUPHOR (1901-1999) 'Architecture', 1970. Est.: € 1500-2000
GUSTAVE WAPPERS (1803-1874) Romeo en Julia, 1864. Est.: € 6000-8000

Parkeren 
Er is een laad-en loszone voor onze deur in de Verlatstraat, of u kan parkeren in één van de ondergrondse parkings vlakbij: parking Kooldok of Steendok (op 5 min wandelafstand).

Afhalen
Op afspraak en na ontvangst van betaling kan u uw werken komen afhalen tussen dinsdag 7 april en vrijdag 17 april, tussen 10-12u en 13-17u en op zaterdag 11 april tussen 10 en 13u.

Veelgestelde vragen

Bieden
U kan op vier verschillende manieren een bod uitbrengen:

  1. In onze zaal: Platform, Verlatstraat 18, Antwerpen.
    U ontvangt een biednummer na registratie aan de balie, vanaf een half uur voor de start van de veiling.
    Commissie = 28%
  2. Online: u kan een ‘prebid’ instellen of u kan ‘live’ online mee bieden tijdens de live veiling zelf.
    Er zijn 3 online platformen die u hiervoor kan gebruiken: Bernaerts Live of de app ‘Auctioneers BernaertsInvaluable of Drouotonline 
    Tijdens de veiling meldt u zich aan en kan u de biedingen live volgen en uw bod plaatsen.
    Commissie = 30%
  3. Plaats met uw Bernaerts account een schriftelijk bod via de online catalogus, of mail het kooporder naar info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling. De veilingmeester probeert uw lot aan een zo voordelig mogelijke prijs te verwerven.
    Commissie = 28%
  4. Vraag met uw Bernaerts account een telefoonlijn aan via de online catalogus of mail uw telefonische bieding door via info@bernaerts.be, ten laatste 12u voorafgaand aan de veiling. Eén van onze medewerkers belt u op tijdens de veiling om live mee te bieden.
    Commissie = 28%